ד"ר אורן חסון: מטפל זוגי ופרטני - מהביולוגיה ועד להבנת האדם

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   פנחס רוזן 22,
               שיכון דן, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

ביוגרפיה מקצועית

ד"ר אורן חסון

אורן הוא מומחה בענף בפסיכולוגיה, מחקרי בעיקרו, הקרוי פסיכולוגיה אבולוציונית, ועבר השתלמות בענף אחר בפסיכולוגיה, טיפולי בעיקרו, הקרוי טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT: Cognitive-Behavioral Therapy).

מסלול אקדמאי
אורן החל את דרכו המקצועית כביולוג, סיים את לימודיו באוניברסיטת אריזונה שבארה"ב, והתפרסם במחקריו התאורטיים של התקשורת בעולם החי. לאחר שנים כמרצה וכחוקר לאקולוגיה ולהתנהגות באוניברסיטה העברית עבר אורן להתמחות בפסיכולוגיה אבולוציונית. במהלך התעמקותו בתחום זה, שבהן גם פתח קליניקה משלו, לימד אורן קורסים העוסקים בהבנת הבסיס הביולוגי של התקשורת הבין-אישית ושפת-הגוף של האדם באוניברסיטה העברית (בחוג לעיתונאות ותקשורת בשנים 1999-2009), ובמקביל גם באוניברסיטת חיפה (מטעם המכון לאבולוציה), ובאוניברסיטת בר-אילן (בחוג לפסיכולוגיה). בשנים אלה לימד אורן גם בבצלאל ובקמרה אובסקורה קורסים על הביולוגיה של האסתטיקה ואקולוגיה כללית, ובטכניון, קורס להתנהגות בעלי-חיים. בשנים 2006-2009 היה אורן גם חוקר נלווה במדעי החיים באוניברסיטת תל-אביב, בהן חקר את הקשר שבין פוריות וגנטיקה לבין בגידות מיניות של נקבות במערכות מונוגמיות בטבע, ואת הסיבה האבולוציונית להתפתחות דמעות רגשיות באדם, ככלי תקשורת (ראו פרסומים ב"אקדמיה ומחקר").

תקשורת בין-אישית ושפת גוף

הכלים הביולוגיים המעשיים והתיאורטיים כאחד של אורן בתחום התקשורת הבין-אישית ושפת-הגוף, נסיונו המעשי בעבודה קרובה מאד עם אנשים שרבים מהם הוא פוגש דווקא בשעותיהם הקשות בתהליך הייעוץ הזוגי והאישי, נסיונו בסדנאות, כישוריו המחקריים, והכלים שיש לו לא רק להתעדכן באופן שוטף במחקריהם של טובי החוקרים בתחומי התקשורת הבין-אישית ושפת-הגוף אלא גם לדעת להעריך באופן שקול את תקפותם, הופכים אותו לאחד מטובי המומחים בארץ ובעולם בתחומים אלה.

פרקטיקה - פסיכולוגיה אבולוציונית וטיפול קוגניטיבי התנהגותי

בשנת 2004 החליט אורן להפוך את הידע שלו בפסיכולוגיה אבולוציונית ובהבנת התקשורת הבין-אישית לכלי עזר טיפולי, ופתח קליניקה בתל-אביב. הכישורים של אורן והידע שלו, הגישה האישית שלו לאנשים והסמכות המקצועית שלו נותנים לו כלים חריגים ויוצאי דופן לייעוץ זוגי ופרטני בענייני זוגיות והתנהלות אישית, ולהבנה עצמית טובה יותר, כמו גם של אחרים משמעותיים.

אורן עבר השתלמות בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי במכללה האקדמאית בוינגייט. ההשתלמות היא לטיפול בעצימות נמוכה, כלומר, ללא התמחות בהפרעות ומחלות נפש קשות, שממילא לא רלוונטיות לקהל היעד שלו. אורן מטפל, באופן זוגי ואישי, באדם הסביר שנקלע למצוקה ולקשיים בהתנהלות ובתקשורת הבין-אישית שלו, וכן בהפרעות, זמניות או מתמשכות, של חרדה חברתית, חרדה כללית, פחד קהל, חרדת בחינות, קינאה, ניהול כעסים, דיכאון או קשיים בתחושת הערך העצמי.

בטיפול הזוגי והאישי אורן משתמש בשני תחומי הידע שלו - בהבנה התאורטית של הפסיכולוגיה האבולוציונית ובכלים המעשיים של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.

להתאים את שיטת העבודה לאנשים

כתאורטיקן, כחוקר, כאיש האמון על התבוננות וכיוצר, אורן אינו כבול ל"טכניקות" קשיחות. בעבודתו עם אנשים הוא משתמש ביצירתיות בידע שלו ובוחן אם ומתי יש צורך בגישות חדשות, כדי להתאים את הדיאלוג המתפתח בינו לבינם ובינם לבינם, לצרכים. כל אדם וכל זוג הם מיוחדים. גם אם תהליכים העוברים על זוג או אדם דומים בבסיסם לתהליכים שעוברים על אנשים אחרים, המינון והעוצמות שונים, הרקע שונה והאילוצים שונים, וכל אלה מצריכים, באופן מתמיד, להתאים את שיטת העבודה לאנשים, ולא את האנשים לשיטת העבודה.

הרצאות וסדנאות

לאורן ידע רחב בתקשורת והתנהגות של בעלי-חיים ובני אדם, וניסיון רב בטיפול זוגי ואיש. בצד הידע המקצועי שלו, אורן גם יוצר - בצילום ובכתיבה (ראו "תעודת זהות מקצועית" בתפריט מימין). אורן מנחה סדנאות ליצירתיות, ופירסם בלוג על יצירתיות בזוגיות. ההרצאות של אורן מיוחדות בעומק ובעניין שלהן, וכך גם הסדנאות שהוא מעביר בנושאים של הכנה לנישואין, יצירתיות, קשב, פחד קהל ותקשורת בין-אישית.

ד"ר אורן חסון
טיפול זוגי ופרטני
יעוץ וטיפול CBT
תל-אביב


טלפון:
050-6000083

מייל:
oh.tipul@gmail.com

יועץ זוגי

מי אני?

ביוגרפיה מקצועית מביולוגיה להבנת האדם ממחקרים ביולוגיים, בהם הפך להיות מומחה בעל שם עולמי בתחום התקשורת בעולם החי, עבר אורן למחקר ולהוראה של תקשורת בבני אדם, ולהתמחות בפסיכולוגיה אבולוציונית המשתמשת באותם כלים להבנת האדם. בתחילת דרכו האקדמאית היה אורן איש טבע, במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת ת"א, בה עשה תואר שני עם מחקר על התנהגות זוגית של ציפורים (בולבולים). תוך כדי כך הדריך טיולי ספארי בקניה וטנזניה, והפך, במסגרת המחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, למדריך הראשי בקורסים להכרת החי (יונקים/ציפורים/זוחלים/דו-חיים) של ארץ ישראל. את הדוקטורט שלו (1987) סיים אורן באוניברסיטה של אריזונה, במחקרים תאורטיים-אבולוציוניים הנוגעים לעקרונות של החיזור בעולם החי. הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה... ייחוד ביישום מקצועי לא פסיכולוג, אלא איש מדע, מחקר ויישום בתחום ההתנהגות בשונה ממטפלים זוגיים אחרים, ד"ר אורן חסון אינו פסיכולוג בהשכלתו, ואינו פסיכותרפיסט, אלא איש מדע ומחקר בתחום ההתנהגות, ומומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין-אישית ולפסיכולוגיה אבולוציונית. אורן מגיע לטיפול עם הידע הנרחב שלו בהבנת האדם, עם המקצועיות שלו, עם היושרה שלו ועם האישיות שלו: סבלנות, סובלנות, ויכולת להקשבה, לאמפתיה ולהדרכה. מכיוון שאינו פסיכולוג קליני, אורן אינו עוסק בטיפול בבעיות קליניות (הפרעות) בתחום הנפש, אלא בהנחייה של האדם הסביר – זוגות או בודדים שנקלעו לקשיים או לקונפליקטים, ולקשיים בתקשורת הזוגית. מצבים קשים, של 'אין מוצא' לכאורה, יכולים, לפעמים, להביא גם אדם מן השורה, גבר או אשה, עד להקצנה. מכאן המסקנה של אורן, שאחד הדברים החשובים ביותר בטיפול הוא למצוא מוצא גם, ובעיקר, כאשר מדובר במצבים קשים. הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה... תעודת זהות מקצועית ד"ר אורן חסון: השכלה, עיסוקים ויצירה השכלה:  
• תואר ראשון (.B.Sc) במדעי החיים, אוניברסיטת תל-אביב.
• תואר שני (.M.Sc) במחלקה לזואולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב.
• תואר שלישי (.Ph.D) בפקולטה לאקולוגיה ולביולוגיה אבולוציונית, באוניברסיטת אריזונה (נושא: מחקרים בהבנת החיזור בעולם החי).
חוקר ומרצה באקדמיה:  
• שש שנים כמרצה לאקולוגיה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית.
• שנת שבתון באוניברסיטת מישיגן, ארה"ב.
• שלוש שנות מחקר תאורטי על הסיבות הביולוגיות לבגידות במערכות של זוגיות מונוגמית בעולם החי ובאדם, במסגרת אוניברסיטת תל-אביב.
הוראה אקדמאית - תקשורת בין אישית:  
עשר שנים בחוג לתקשורת ולעיתונאות באוניברסיטה העברית, ובמקביל, באוניברסיטת חיפה ובחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר-אילן.
הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה...

Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional