הרצאה: מסע צילום רומנטי אל האירוסים

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   פנחס רוזן 22,
               שיכון דן, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

הרצאה עם צילומים יוצאי דופן: מסע אל האירוסים הנדירים והמיוחדים של הארץ

  רשימת הרצאות

עשרה כלים לזוגיות 10 כלים לזוגיות טובה - האם זה אפשרי? הרצאה על זוגיות טובה
במהלך השיחה עם המשתתפים יעלו לדיון עשרה כלים בסיסיים לטיפול זוגי.
לאחר שבמהלך השיחה נבין באופן מדוייק יותר את כל מה שאנחנו אמורים להעניק לבני זוגינו בקשר, מצהיר אורן: נסחפנו. הרי אין אדם סביר שיכול לעמוד בכלים האלה בשלמות, ואין אדם שמקבל את כל זה מבן או מבת זוגו. האם זו עילה לוותר על הזוגיות? - חס וחלילה. אורן מציג כמה פתרונות מפתיעים, שחלקם מגיעים ממבנה המוח שלנו (הנוירוביולוגיה), וחלקם מהתבוננות באמנות, כמו פוטותרפיה - ההתבוננות בעולם הרגשי שלנו דרך הצילום. לפרטים נוספים הקישו על הפרפר מימין...
מסע אל האירוסים איש אחרי עכביש: מסע צילום רומנטי אל האירוסים הרצאה צילום פרחים
איש אחרי עכביש הוא סיפור אהבה רומנטי של צלם וחוקר שלבו יצא אל שמונה מיני האירוסים הגדולים והמרהיבים שבפרחי הארץ. כל שמונה המינים נמצאים אך ורק בארץ, וכולם ברשימת המינים הנמצאים בסכנת הכחדה.
זהו סיפור מפתיע על תרומתן למדע, בדרך הבלתי צפויה ביותר, של קבוצות ברשתות החברתיות, אבל זהו בעיקר סיפורם של פורטרטים מרהיבים ויוצאי דופן של פרחים שאורן הכיר באופן אינטימי. לכל פרח וצילום הסיפור שלו, ובכל בית גידול שביקר מלווה אותו הדאגה והחרדה אל מול הפלישה הבלתי נלאית של האדם. לפרטים נוספים הקישו על הפרפר מימין...
על ציפורים ואנשים:
החיים הזוגיים של הבולבול על ציפורים ואנשים: החיים הזוגיים של הבולבול - תחי המונוגמיה! הרצאה: בגידות וזוגיות אורן הוא מטפל זוגי. אורן הוא גם המומחה מס. 1 בארץ לבולבולים. הציפורים. אורן מחבר בהרצאה שלו את שני העולמות ומראה את כל מה שאפשר ללמוד מעולם החי על זוגיות, על בגידות ועל יציבות של הקשר הזוגי שלנו, בני אדם, וגם על התפקיד החשוב של נגיעות וקירבה פיזית.
אורן לוקח מחקרים ותאוריות ביולוגיות כמה צעדים קדימה ומסביר לא רק מהי זוגיות טובה, אלא גם איך אפשר ללמוד מתחרות בין מינים על שמירת היציבות בזוגיות.
לפרטים נוספים הקישו על הפרפר מימין...
הרגש וההגיון:  שתי
מערכות הפעלה במאבק לחיות עם שתי מערכות הפעלה: הרגש וההגיון במאבק על השליטה באדם. הרצאה על העולם הרגשי והעולם הקוגניטיבי ההרצאה עוסקת במאבק הבלתי פוסק שבין שתי מערכות ההפעלה שמנווטות אותנו: הרגשית והקוגניטיבית. ההשלכות של המאבק הזה הן מרחיקות לכת על ההתמודדות המשוכללת שלנו עם עולם מגוון ומשתנה, על הפרעות נפשיות, ועל התפתחות האורגזמה המינית שלנו. לפרטים נוספים הקישו על הפרפר מימין...
שפת הגוף של השקר כל האמת על השקר: מה אומרים המחקרים, ומה אומרת האינטואיציה? הרצאה: שקרים
ד"ר אורן חסון יסביר לכם מתי קל לזהות שקרים, ומתי זה קשה מאד עד בלתי אפשרי. זוהי הרצאה שמנפצת את המיתוסים הרבים שנקשרו לאפשרות של גילוי השקר בעזרת שפת הגוף והבעות הפנים. עם זאת, אורן גם מסביר היטב מה במגבלות הקוגניטיביות שלנו חייב להתבטא בשפת הגוף, ויכול להביא אותנו הכי קרוב שאפשר לזיהוי של שקרים. זוהי הרצאה שתרצו לשמוע, בגלל הסקרנות, בגלל החשדנות, בגלל הרצון לדעת מהי האמת, ו... כן, גם בגלל שיש בנושא הזה כל כך הרבה מומחים, אמיתיים ומדומים, עד שקשה למצוא את הידיים והרגליים... לפרטים נוספים הקישו על הפרפר מימין...
האבולוציה של האמנות האבולוציה של האמנות: מה מניע אותה? מה נדרש מיוצר כדי שייחשב כאמן? הרצאה על אמנות ההרצאה מציגה מבט חדשני, ביולוגי, על התפתחות האמנות החל מציפור מיוחדת בגיניאה החדשה, המשך באדם הקדמון ועד לאמנות המודרנית. דרך הניתוח הביולוגי-חברתי של תפקידה התקשורתי של האמנות, נגזרות תשובות לשאלות שהן חשובות מאין כמותן לעולם האמנות: מהי אמנות? מהו קיטש? מה מניע אותנו ליצור? מתי יוצר נחשב כ"אמן"? מתי לא? מה מגדיר את ערכה של יצירה? לפרטים נוספים הקישו על הפרפר מימין... התפתחות האינטליגנציה בעולם החי האבולוציה של האינטליגנציה מהחד תאיים ועד לאדם. הרצאות על בעלי חיים בהרצאה נפרשת יריעת התפתחות ההתנהגות בעולם החי מהחד תא ועד לאדם, החל מתגובה פשוטה לגרוי (רפלקס), ועד למורכבות הנדרשת מתכנון מוקדם שיש בו מטרה וחשיבה (הפעלת דמיון). אורן גם יראה לכם בוידיאו את העורב החכם בעולם אשר דג דגים בעזרת פרורי לחם שהוא מפזר במים, ונתגלה וצולם על ידי אורן חסון כאן, בארץ. לפרטים נוספים הקישו על הפרפר מימין...

הרצאה: צילום רומנטי אירוסים

הרצאה: איש אחרי עכביש: מסע צילום רומנטי אל האירוסים


איש אחרי עכביש הוא סיפור אהבה רומנטי של צלם וחוקר שלבו יצא אל שמונה מיני האירוסים הגדולים והמרהיבים שבפרחי הארץ. כל שמונה המינים נמצאים אך ורק בארץ, וכולם ברשימת המינים הנמצאים בסכנת הכחדה.

זהו סיפור שהתחיל בגבעת המורה, שם נפגשים האירוס הנצרתי היפהפה עם עכביש חמוד הקרוי על שמו של ד"ר אורן חסון. אורן התאהב באירוסים. במשך שש שנים רצופות הוא צילם באובססיביות את כל שמונת המינים של האירוסים, מעוטף עזה ועד לגולן.

זהו סיפורה של גבעת המורה היפה והפראית, זהו סיפורו של איש שיצא למרדף אחר עכביש נעלם, וזהו גם סיפור מפתיע על תרומתן למדע, בדרך הבלתי צפויה ביותר, של קבוצות ברשתות החברתיות. אבל זהו בעיקר סיפורם של פורטרטים מרהיבים ויוצאי דופן של פרחים שאורן הכיר באופן אינטימי, סייע להם להתעורר עם שחר כשהם מכוסים בטל הבוקר הקר במדרונות החלקלקים של הרי הצפון, והשכיב אותם לישון עם ליל בדיונות המדבר ובחולות שפת הים. לכל פרח וצילום הסיפור שלו, ובכל בית גידול שביקר מלווה אותו הדאגה והחרדה אל מול הפלישה הבלתי נלאית של האדם.


הרצאה: צילום פרחים
מטרה: העשרה: אמנות הצילום, צילום טבע, רומנטיקה, אמנות
סגנון הרצאה: הרצאה פרונטלית, מצגת
קהל יעד: מועדונים, אירגונים, ימי עיון, השתלמויות, חוגי בית, חוגי צילום, מועדונים לגיל הזהב.
אמצעי המחשה: מצגת

מילות מפתח: צילום, אירוסים, צילום פרחים, רומנטיקה, אהבה, פוטותרפיה.

ד"ר אורן חסון
טיפול זוגי ופרטני
יעוץ וטיפול CBT
תל-אביב

טלפון:
050-6000083

מייל:
oh.tipul@gmail.com

ד"ר אורן חסון יעזור לכם להחליט על הטיפול או הייעוץ המתאים לכם. טלפנו להתייעץ.
תוכלו גם לשלוח הודעת SMS או מייל, וד"ר אורן חסון יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

הרצאות וסדנאות

הרצאות, דף ראשי הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, ועל האבולוציה של האמנות. בנוסף להרצאותיו במסגרת האקדמאית כמרצה לאקולוגיה, לאבולוציה, להתנהגות בעלי-חיים, לתקשורת בין-אישית של האדם ולפסיכולוגיה אבולוציונית, אורן הירצה רבות גם במסגרות שונות אחרות, פרטיות וציבוריות (בהשתלמויות שופטים, במוזיאון ישראל ובלימודי חוץ אקדמאיים). הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות... סדנאות, דף ראשי סדנאות הסדנאות של אורן מאופיינות ברוחב היריעה, ביסודיות, ביצירתיות, ובייחוד המקצועי שלו כביולוג, כחוקר, כיועץ אישי וזוגי וכמומחה לתקשורת בין אישית. סדנאות פרטיות לזוגות בתחילת דרכם: מיועדות לזוגות שהחליטו על דרך משותפת ומחפשים הכנה טובה יותר לבאות ושיפור התקשורת הזוגית, או לזוגות שמתלבטים באשר להתאמה שלהם, ורוצים לבדוק אם אפשר לשפר עוד את ההבנה ההדדית, הקבלה והתקשורת הזוגית. סדנאות קשב, עם נגיעה להפרעת קשב וריכוז: על ההבנה הביולוגית של הקשב, ושל תפקידו המרכזי של הקשב בתקשורת בין-אישית ושפת גוף. סדנה להתמודדות עם פחד קהל: ההבנה של הסיבות והתרגול עם ד"ר אורן חסון שחווה זאת מנסיון אישי, התמודד, מתמודד, ומבין. סדנאות לתקשורת בין-אישית ולשפת-גוף: בהזמנה, כשהנושאים ייקבעו בתאום ולפי הצרכים של הפונים. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט הסדנאות... ב- Ynet ראיונות ושיחות ב- Ynet: הקלטות וידיאו אונליין, ועוד. אורן רואיין מספר פעמים ב-Ynet, ובדף זה תוכלו לראות אותו בשיחות על נושאים מרתקים הקשורים לפחד קהל, לאושר, לכסף ולזוגיות. תוכלו למצוא כאן קישורים לשיחות ולראיונות רבים של אורן גם באמצאי תקשורת אחרים, בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלויזיה. הקישו על הפרפר מימין לפרטים נוספים...

Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional