ד"ר אורן חסון: מטפל זוגי ופרטני - מהביולוגיה ועד להבנת האדם

ייעוץ זוגי פסיכולוגיה אבולוציוניתאורן הוא מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומשלב את הידע של תחום זה עם הפרקטיקה של הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.
כאן תוכלו ללמוד מהי הפסיכולוגיה האבולוציונית.
טיפול CBTאורן נעזר בשיטות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), שהוא טיפול ממוקד שהוכח כיעיל ביותר לחרדות, כעסים, אכזבות, קינאה, דיכאון ונפילות בתחושת ערך עצמי. טיפול בבית שלכםכן. זה אפשרי בהחלט.
באמצעים האלקטרוניים של היום, טיפול אצלכם בבית הוא לא רק אפשרי - לפעמים הוא אפילו עדיף.

אורן מסביר מתי זה כך ולמה.
טיפול זוגי ואישיטיפול זוגי ואישי בתל-אביב.
אורן נעזר באינטרנט כדי לטפל גם מרחוק - בישראלים בחו"ל או באלה המרוחקים מת"א. אורן מייעץ בהתנדבות בפורום "סטארמד" באינטרנט.
מה באתר?איך למצוא מה?

הסבר כללי על תוכן האתר, תפריט ימני עם קישורים חשובים נוספים, תאור מבנה האתר, והנחיות לחיפוש טיפול או מידע.
בתקשורתלשמוע ולראות את אורן בהופעותיו ברדיו ובטלויזיה.

כמו כן, קישורים או קטעים מתוך מאמרים וראיונות שנערכו עימו בעיתונות הכתובה והאינטרנטית.
מאמרים בעבריתמאמרים של אורן בעברית
בכתבי-עת למדע ועוד, על טיפול זוגי ופרטני, על שפת-גוף, הבנת האדם ופסיכולוגיה אבולוציונית, ועל ספר ילדים שכתב, עם איורים של הילה חבקין.
אקדמיה ומחקרמאמרים מדעיים על התנהגות בעלי-חיים ובני אדם. ביניהם מאמר של אורן על דמעות ובכי כתקשורת, ומאמר ב- Science בו נכתב על תרומתו של אורן להבנת התקשורת בעולם החי. שפת-גוףאורן הוא מומחה מן השורה הראשונה לתקשורת בין אישית ולשפת גוף.
אורן מסביר כאן את שפת הגוף של האמת והשקר, ואת האמת והשקר על שפת הגוף .
מי אני?אורן הוא מומחה וחוקר תקשורת בין-אישית, מומחה לפסיכולוגיה אבולוציונית, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.
אורן עשה דוקטורט על התקשורת והחיזור בעולם החי.
למפת הגעה             טלפון:    050-6000083

כתובת:   פנחס רוזן 22,
               שיכון דן, תל-אביב
הקישו למפת הגעה וחנייה, דואר אלקטרוני ופרטי קשר נוספים...

ביוגרפיה מקצועית

ד"ר אורן חסון

אורן הוא מטפל זוגי ופרטני, ומומחה בתקשורת בין-אישית.

אורן היה מרצה לתקשורת בין-אישית באוניברסיטה העברית, והוא מומחה לשפת גוף ולפסיכולוגיה אבולוציונית, תחום מחקרי בעיקרו שהבנותיו מגיעות מעולם הביולוגיה (אבולוציה ונוירוביולוגיה). אורן השתלם בפסיכולוגיה מעשית בענף הנחשב כפרקטי ביותר בפסיכולוגיה, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT: Cognitive-Behavioral Therapy).

מסלול אקדמאי
אורן החל את דרכו המקצועית כביולוג, ולאחר סיום לימודיו באוניברסיטת אריזונה שבארה"ב התפרסם במחקריו התאורטיים על התקשורת בעולם החי. לאחר שנים כמרצה לאקולוגיה ולהתנהגות באוניברסיטה העברית עבר ללמד קורסים בתקשורת בין-אישית (של האדם) בחוג לתקשורת של האוניברסיטה העברית, ובמקביל גם באוניברסיטת חיפה, ובחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן. במהלך הזמן הזה, בשנת 2004, פתח אורן קליניקה משלו לטיפול פרטני וזוגי, והינחה סדנאות על תקשורת בין אישית, קשב, שפת גוף ופחד קהל. בשנים אלה אורן לימד גם בבצלאל קורס על הביולוגיה של האסתטיקה, ובטכניון, קורס להתנהגות בעלי-חיים. בשנים 2006-2009 היה אורן גם חוקר נלווה במדעי החיים באוניברסיטת תל-אביב, בהן חקר את הסיבות לבגידות מיניות של נקבות במערכות מונוגמיות בטבע, ואת הסיבה האבולוציונית להתפתחות דמעות רגשיות באדם כלי תקשורת (ראו פרסומים ב"אקדמיה ומחקר").

תקשורת בין-אישית ושפת גוף

הכלים הביולוגיים המעשיים והתיאורטיים כאחד של אורן בתחום התקשורת הבין-אישית ושפת-הגוף, נסיונו המעשי בעבודה קרובה מאד עם אנשים שרבים מהם הוא פוגש דווקא בשעותיהם הקשות בתהליך הייעוץ הזוגי והאישי, נסיונו בסדנאות, כישוריו המחקריים, והכלים שיש לו לא רק להתעדכן באופן שוטף במחקריהם של טובי החוקרים בתחומי התקשורת הבין-אישית ושפת-הגוף אלא גם לדעת להעריך באופן שקול את תקפותם, הופכים אותו לאחד מטובי המומחים בארץ ובעולם בתחומים אלה.

פרקטיקה - פסיכולוגיה אבולוציונית וטיפול קוגניטיבי התנהגותי

כאורן הפך להיות מומחה בפסיכולוגיה אבולוציונית החוקרת את האדם, אבל שואבת את ההבנות שלה מהתחומים הביולוגיים שבהם עסק לפני כן, וכתב בתחום זה מאמרים בעברית ובספרות המדעית באנגלית.

אורן עבר השתלמות בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי במכללה האקדמאית בוינגייט, ללא התמחות בהפרעות ובמחלות נפש קשות. אורן מטפל, באופן זוגי ואישי, באדם הסביר שנקלע למצוקה ולקשיים בהתנהלות ובתקשורת הבין-אישית שלו, וכן בהפרעות, זמניות או מתמשכות, של חרדה חברתית, חרדה כללית, פחד קהל, חרדת בחינות, קינאה, ניהול כעסים, דיכאון או קשיים בתחושת הערך העצמי.

להתאים את שיטת העבודה לאנשים

כתאורטיקן, כחוקר, כמומחה לתקשורת בין-אישית וכאדם קשוב ואמפתי, אורן אינו כבול ל"טכניקות" קשיחות. בעבודתו עם אנשים הוא משתמש ביצירתיות בידע שלו ובוחן אם ומתי יש צורך בגישות חדשות, כדי להתאים את הדיאלוג המתפתח בינו לבינם ובינם לבינם, לצרכים. כל אדם וכל זוג הם מיוחדים. גם אם תהליכים העוברים על זוג או אדם דומים בבסיסם לתהליכים שעוברים על אנשים אחרים, המינון והעוצמות שונים, הרקע שונה והאילוצים שונים, וכל אלה מצריכים, באופן מתמיד, להתאים את שיטת העבודה לאנשים, ולא את האנשים לשיטת העבודה.

הרצאות וסדנאות

לאורן ידע רחב בתקשורת והתנהגות של בעלי-חיים ובני אדם, וניסיון רב בטיפול זוגי ואיש. בצד הידע המקצועי שלו, אורן גם יוצר - בצילום ובכתיבה (ראו "תעודת זהות מקצועית" בתפריט מימין). אורן מנחה סדנאות ליצירתיות, ופירסם בלוג על יצירתיות בזוגיות. ההרצאות של אורן מיוחדות בעומק ובעניין שלהן, וכך גם הסדנאות שהוא מעביר בנושאים של הכנה לנישואין, יצירתיות, קשב, פחד קהל ותקשורת בין-אישית.

ד"ר אורן חסון
טיפול זוגי ופרטני
יעוץ וטיפול CBT
תל-אביב

טלפון:
050-6000083

מייל:
oh.tipul@gmail.com

ד"ר אורן חסון יעזור לכם להחליט על הטיפול או הייעוץ המתאים לכם. טלפנו להתייעץ.
תוכלו גם לשלוח הודעת SMS או מייל, וד"ר אורן חסון יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

מי אני?

ביוגרפיה מקצועית מביולוגיה להבנת האדם ממחקרים ביולוגיים, בהם הפך להיות מומחה בעל שם עולמי בתחום התקשורת בעולם החי, עבר אורן למחקר ולהוראה של תקשורת בבני אדם, ולהתמחות בפסיכולוגיה אבולוציונית המשתמשת באותם כלים להבנת האדם. בתחילת דרכו האקדמאית היה אורן איש טבע, במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת ת"א, בה עשה תואר שני עם מחקר על התנהגות זוגית של ציפורים (בולבולים). תוך כדי כך הדריך טיולי ספארי בקניה וטנזניה, והפך, במסגרת המחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, למדריך הראשי בקורסים להכרת החי (יונקים/ציפורים/זוחלים/דו-חיים) של ארץ ישראל. את הדוקטורט שלו (1987) סיים אורן באוניברסיטה של אריזונה, במחקרים תאורטיים-אבולוציוניים הנוגעים לעקרונות של החיזור בעולם החי. הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה... שיטות טיפול שילוב פסיכולוגיה אבולוציונית עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ד"ר אורן חסון הוא מומחה לתקשורת בין-אישית ולשפת גוף, ומטפל בעזרת שני תחומי ידע וטיפול שנסמכים על מחקרים אקדמאיים. הראשון הוא הפסיכולוגיה האבולוציונית שעסקה הרבה בהבנת היחסים שבין המינים, והשני הוא הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, שהוא תחום טיפול פרקטי מבוסס מחקר יסודי. הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה... תעודת זהות מקצועית ד"ר אורן חסון: השכלה, עיסוקים ויצירה השכלה:  
• תואר ראשון (.B.Sc) במדעי החיים, אוניברסיטת תל-אביב.
• תואר שני (.M.Sc) במחלקה לזואולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב.
• תואר שלישי (.Ph.D) בפקולטה לאקולוגיה ולביולוגיה אבולוציונית, באוניברסיטת אריזונה (נושא: מחקרים בהבנת החיזור בעולם החי).
חוקר ומרצה באקדמיה:  
• שש שנים כמרצה לאקולוגיה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית.
• שנת שבתון באוניברסיטת מישיגן, ארה"ב.
• שלוש שנות מחקר תאורטי על הסיבות הביולוגיות לבגידות במערכות של זוגיות מונוגמית בעולם החי ובאדם, במסגרת אוניברסיטת תל-אביב.
הוראה אקדמאית - תקשורת בין אישית:  
עשר שנים בחוג לתקשורת ולעיתונאות באוניברסיטה העברית, ובמקביל, באוניברסיטת חיפה ובחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר-אילן.
הקישו על הפרפר מימין להמשך קריאה...
הרצאות הרצאות של ד"ר אורן חסון כמרצה מנוסה באקדמיה ומחוצה לה, בארץ ובחו"ל, ומנקודת המבט של התמחותו המיוחדת, אורן מרצה על יחסים שבין גברים ונשים, על תקשורת בין-אישית, על תהליכי קבלת החלטות, על אמת ושקר בשפת הגוף, על מסע צילום מיוחד אל האירוסים, ועל האבולוציה של האמנות. כמו כן, אורן נכון לתאם הרצאות נוספות בתחום התמחותו, הקשורות לאדם ולעולם החי בנושאים של תקשורת, התנהגות ואבולוציה, על-פי הזמנה ותחומי עניין של הפונים, ועל פי כישוריו והידע שלו. הקישו על הפרפר מימין לעיון בפרוט ההרצאות...

Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional